Aikštelės kiemuose – ne prabanga, o būtinybė

/
Aikštelės kiemuose – ne prabanga, o būtinybė

Seime po pateikimo pritarimo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime narių iniciatyvos Žemės įstatymo pataisoms, siekiant didesnių gyventojų problemų dėl automobilių statymo, vaikų žaidimų, sporto erdvių įrengimo daugiabučių namų gyventojams išnuomotuose žemės sklypuose. Siūloma numatyta išimtį, pagal kurią statyti ir (ar) rekonstruoti statinius bei įrenginius išnuomotame valstybinės žemės sklype Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijoms mokesčiai nebūtų taikomi.

Pasak parlamentaro Vytauto Bako, šiuo metu valstybinės žemės nuomininkas, galintis įgyvendinti valstybinės žemės nuomos sutartyje numatytą galimybę statyti naujus ir (ar) rekonstruoti esamus statinius ar įrenginius, Vyriausybės nustatyta tvarka turi sumokėti tam tikro dydžio atlygį, kuris, deja, kartais siekia ir paties įrengimo kaštus, tai tampa rimta kliūtimi daugiabučių gyventojams gerinti savo gyvenamąją aplinką.

„Automobilių statymo, vaikų žaidimų ir sporto aikštelių įrengimas – ne prabanga, o būtinybė. Naujas reguliavimas neskatino gyventojų imtis iniciatyvos ir tokiu būdu tvarkyti gerbūvį. Netgi visiškai sustotojo jau suplanuoti projektai. Šią problemą kelia Lietuvos – Alytaus, Šiaulių, Klaipėdos daugiabučių namų bendrijų pirmininkai, miestų merai ir tarybų nariai, nes tai daugiausia senų daugiabučių gyventojų problemų, susijusių su šių namų gerovės didinimu“, – teigia projekto iniciatorius V. Bakas.

Frakcijos seniūno pavaduotoja Laima Nagienė pažymi, kad dėl Nacionalinės žemės tarnybos apskaičiuojamo žemės mokesčio, Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijoms, norinčioms gauti leidimą įrengti automobilių stovėjimo aikštelės automobilių stovėjimo aikštelės automobilių, kurių mokestis nepakeliama finansine našta.

„Ją daugiau pajaučia gyventojai, auginantys mažus vaikus, senjorai, taip pat negaliu tiems. Kurdami savo gyvenamosios aplinkos gerbūvį žmonės neturi būti apkrauti pertekliniais mokesčiais. Lietuvoje ir taip žmonės su finansiniais sunkumais dėl išaugusių prekių ir paslaugų kainų. Todėl ieškokite racionalių vietų ir vietų, kur galime gyventojams padėti, o ne apkrauti mokesčius, kaip šiuo atveju yra statinių ir įrenginių daugiabučių kiemų aikštelėse“, – tęsia L. Nagienė.

Dabar šio klausimo svarstymas keliasi į Seimo komitetą. Tikimasi, kad parlamentas dar kartą balsuos gegužės mėnesį.

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ yra antra didžiausia opozicinė frakcija, turinti 16 parlamentarų.

Susisiekti +370 (668) 42 227