Video

2021 11 04 Kandidatas į Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pareigas Algirdas Utkus labai nedrąsiai ir tik iš trečio karto atsako į klausimą apie tai, kaip jis vertina siūlymų, kurie didina alkoholio ir narkotikų prieinamumą, poveikį visuomenės sveikatai.
Taryba turi svarbią misiją – stiprinti Lietuvos gyventojų sveikatą.
Apskaičiuota, kad daugiau nei pusės visų mirčių Lietuvoje priežastimi galima laikyti elgsenos rizikos veiksnius, įskaitant su mityba susijusią riziką, rūkymą, alkoholio vartojimą ir mažą fizinį aktyvumą (IHME, 2018 m.). Šis rodiklis yra daug didesnis nei 39 proc. ES vidurkis ( šaltinis - SVEIKATOS BŪKLĖ LIETUVOJE 2019 M.: EBPO EKSPERTŲ VERTINIMAS).
 
Radijo stoties FM 99 laida "Gyvas miestas". Pokalbis su Seimo nariu Vytautu Baku apie tai, ką būtina padaryti, kad į regioną ateitų investicijos.
 
Generalinė prokurorė, atsakydama į klausimą apie žmogaus teisių pažeidimus migrantų stovyklose, informavo Seimą, kad prokuratūra pradėjo aplinkybių patikrinimą. Norėtųsi tikėti, kad generalinė prokuratūra stovės žmogaus teisių sargyboje nepaisant svorio tų, kas tas teises pažeidžia arba kursto jas pažeisti (2021 10 19)
 
Į 2021 m. rudens sesijos darbotvarkę Seimas įtraukė įtampas keliančių ir visuomenę skaldančių klausimų. Narkotikų dekriminalizavimas, siūlymas atsisakyti mokėti kompensacijas sergantiems žmonėms - tai klausimai, kurie skaldo visuomenę, kelia grėsmę žmonių saugumui, nesuderinami su žmogaus teisėmis.

 
Sporto bendruomenė sunerimusi, kad mažės finansavimas sportui. Balsavau už pokyčius sporto finansavime numatantį projektą su sąlyga, kad daugiau pinigų pasieks sportininkus ir pinigai bus naudojami skaidriai. Gana netikėtai Seime atradome sprendimą, kuris turėtų nuraminti sporto bendruomenę ir užtikrinti, kad finansavimas sportui nemažės (2021 09 16)
 
Seimo nario Vytauto Bako klausimai kandidatui į Aukščiausiojo teismo teisėjus Algimantui Valantinui apie jo vaidmenį LEO LT projekte, teisėjų korupciją, LRS Seimas 2021 05 11  
 
Kreipimasis į Alytaus miesto savivaldybės tarybą dėl medicininės reabilitacijos ir sporto centro, Alytaus miesto savivaldybės 9 tarybos 28 posėdis, 2021-04-29

Kreipiausi į Alytaus miesto savivaldybės tarybą gavęs VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro Globos skyriaus gyventojų prašymą. Dėkoju miesto tarybos daugumai, kuri išgirdo ir atsižvelgė į žmonių nuomonę, tad iniciatorių projektas dėl Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro reorganizavimo buvo atmestas, pasirinkta tartis su bendruomene, specialistais dėl sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų sistemos Alytuje plėtros.

 

V. Bako klausimas Ministrei Pirmininkei, LR Seimas 2021 04 15
ES patvirtino beveik 700 mlrd. fondą, kuris skirtas šalių narių ekonomikų atkūrimui. ES šalys iki 2021 m. Balandžio 30 d. Turi pateikti savo nacionalinius atkūrimo ir atsparumo planus tam, kad po Covid pandemijos galėtų atsigauti šalių ekonomikos. Liko dvi savaitės, bet nei Seimas, nei savivalda šio plano nemato.
 

Vytautas Bakas: sėkminga kova su korupcija stringa teismuose, Seimo NSGK posėdis 2021 01 21

 

Apie lūkesčius premjerei ir iš Seimo bėgančius opozicijos lyderius, LR seimas 2020 m. lapkričio 24 d.
 
Didžiausia opozicinė frakcija skęsta savo vidaus kovose, pažadai imtis lyderystės kol kas yra tušti, save pasiskelbusios opozicija lyderiai užuot ėję į Seimo tribūna, bėga iš jo. Kitų, mažesnių "opozicinių" partijų lyderiai tyliai renkasi asmeninę karjerą.
Šiandien, pasitaręs su savo komanda, palaikiau premjerės kandidatūrą, nes tai vienintelė alternatyva veikti. Linkiu jai didelės sėkmės formuojant komandą ir stojant prie Vyriausybės vairo, kai šalies "gatvėse" audra.
 

 

Susisiekti +370 (668) 42 227