Rinkimų programa

Susipažinkite su trumpa mano rinkimų programa

TRUMPA RINKIMŲ PROGRAMA

Siekiu Seimo nario mandato Alytaus rinkimų apygardoje, nes noriu užbaigti pradėtus darbus skaidrinant ir stiprinant valstybę, kuriant aplinką, kurioje žmogus jaustųsi oriai ir saugiai.

Politikoje visuomenės interesas, sąžiningumas, atsakomybė turi būti svarbiau už siaurus grupinius interesus, postus ar asmeninį komfortą.

Pagrindiniai siūlymai:

  1. Nusikalsti turi neapsimokėti. Imunitetas už korupcinius nusikaltimus neturi būti taikomas, bausmės turi būti atgrasančios, o atsakomybė – neišvengiama. Politikų, pareigūnų iš korupcinių nusikaltimų gautas turtas turi būti paimtas visuomenės poreikiams.
  2. Seimas turi ne tik leisti įstatymus, bet ir prižiūrėti, kaip jie veikia. Parlamentinei kontrolei  būtina skirti ne mažiau kaip pusę Seimo darbotvarkės.
  3. Piliečiai dalyvauja priimant sprendimus. Turėtų būti įteisinti piliečių renkami seniūnai, savivaldybių tarybos renkamos mišriu būdu.
  4. Viešosios paslaugos – vienodai kokybiškos ir prieinamos ne tik didmiesčiuose, bet ir visoje šalies teritorijoje. Prioritetai: švietimas, sveikatos apsauga, kultūra.
  5. Visuomenės atstovų dalyvavimas vykdant teisingumą. Įvedamas tarėjų institutas, ypatingas bylas nagrinėja prisiekusiųjų teismas. Piliečiams suteikta teisė su kolektyviniais ieškiniais kreiptis į teismą ginant viešąjį interesą. Svarbu išskaidrinti teisėjų atrankos ir vertinimo sistemą, įteisinti specializacijų rotaciją.
  6. Bylas dėl politinės korupcijos, didelę žalą valstybei turi tirti ypatingo prokuroro statusą įgiję asmenys. Generalinis prokuroras  turi kasmet atsiskaityti Seimui ir visuomenei. Viešai skelbiami sprendimai, kuriais atsisakoma ginti viešąjį interesą, tirti korupcinius ir kitus sunkius nusikaltimus.
  7. Lėšos, skirtos COVID 19 sukeltoms pasekmėms mažinti, turi pasiekti žmones ir savivaldą.

 

Turite idėjų, kurios sustiprintų Lietuvą – tapkime bendražygiais.
Patikėkite man savo balsą rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą.
Pagarbiai
Vytautas Bakas  

Susisiekti +370 (668) 42 227