Apie mane

OLPO9320

Sveiki atvykę į mano svetainę, mano būstinę internete. Esu Vytautas Bakas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, teisininkas.

Gimiau Vilniuje, užaugau Zarasuose. Būdamas 16 pradėjau individualią veiklą, vėliau sekė studijos universitete.

Tarnavau Lietuvos policijoje, aktyviai dalyvavau visuomeninėje ir profesinių sąjungų veikloje. Baigęs tarnybą dirbau Seimo nario, šviesios atminties, Kęstučio Čilinsko padėjėju, reformų metu Lietuvos policijos generalinio komisaro, vėliau Vidaus reikalų ministro patarėju.

Dirbau versle, vėliau buvau pakviestas prisijungti prie Sauliaus Skvernelio politinės komandos, buvau išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą, 2016-2019 m. laikotarpiu vadovavau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), dirbau Neįgaliųjų teisių ir Antikorupcijos komisijose. Valdančiąją daugumą Seime palikau po to, kai prisijungti prie koalicijos buvo pakviestos teisiamos partijos, nes tai nedera su mano nuostatomis, kad politikoje sąžiningumas, atsakomybė turi būti svarbiau už siaurus grupinius interesus, postus ar asmeninę naudą. Visą savo laiką skyriau tam, kad žmonės Lietuvoje būtų saugūs, kad veiktų Lietuvos teisinė sistema, kad valdžios įstaigos tarnautų žmonėms, kad politikoje būtų laikomasi aukščiausių skaidrumo ir sąžiningumo standartų. Vadovavau parlamentiniams tyrimams Seime, atskleidžiau neteisėtą politikų, verslininkų, siaurų interesų grupių korupcinius ryšius ir jų daromą žalą visuomenei. Vienas iš parlamentinių tyrimų baigėsi Seimo nario Mindaugo Basčio apkalta, tyrimo metu buvo demaskuoti Lietuvos strateginiams interesams žalą darę asmenys.

Dėl korupcijos mes visi daugelį metų praradome milijardus eurų, dėl to nebuvo iš ko didinti pensijų, atlyginimų biudžetinių įstaigų darbuotojams, finansuoti medicinos, švietimo bei mokslo, remti ūkininkų, smulkiojo ir vidutinio verslo. Viešai paskelbus mano tyrimo, kurio ėmiausi Seime išvadas, buvo išardytos korupcinės schemos (vadinamasis tyrimas dėl MG Baltic įtakos), atleisti neskaidriai veikę valstybės įmonių vadovai, tarnautojai, tarnavę siauroms interesų grupėms. Inicijavau įstatymus, kurie padėjo pamatus teisinei korumpuotų valdininkų ir politikų atsakomybei - pateikiau siūlymus, kad nusikalstamu būdu įgytas turtas galėtų būti paimtas ir grąžintas visuomenei (Turto civilinio konfiskavimo įstatymas).

Mano iniciatyva buvo sugriežtintos bausmės už korupcinius nusikaltimus, jos tapo atgrasančiomis. Per šią kadenciją pavyko pasiekti, kad Lietuva po kelerių metų stagnacijos skaidrumo indekse pakilo per dvi vietas. Tai reiškia papildomus milijardus eurų į mūsų šalies ekonomiką. Tai reiškia didesnį saugumą ir teisingumą Lietuvoje, galimybę skirti daugiau lėšų senjorų pensijoms, švietimo, sveikatos apsaugos sistemoms.

Apsaugojau žmones, kurie gynė Lietuvos nepriklausomybę nuo bandymų juos iškeldinti iš namų - mano iniciatyva buvo priimtos tokį iškeldinimą draudžiančios įstatymų pataisos. Vadovaudamas komitetui siekiau, kad stiprėtų Lietuvos kariuomenė, jaunuoliai turėtų NATO standartus atitinkančias tarnybos sąlygas, mano pateikti siūlymai leido išskaidrinti viešųjų pirkimų sistemą krašto apsaugos sistemoje.

Padariau viską, kas nuo manęs priklauso ir įpareigoja įstatymai, kad valstybė būtų skaidresnė ir stipresnė, kad žmogus jaustųsi oriai ir saugiai, būtų užtikrinta teisės viršenybė, kad mūsų institucijos tarnautų žmonėms, o ne atskiroms siauroms politinėms ar verslo grupėms. Kviečiu kartu kurti tokią Lietuvos darbotvarkę, kurioje visuomenės interesas, sąžiningumas, atsakomybė turi būti svarbiau už siaurus grupinius interesus, postus ar asmeninę naudą.

Pagarbiai - 
Vytautas Bakas



Mano biografijos faktai:

  • Vidurinę mokyklą baigiau Zarasuose, vėliau baigiau Vilniaus aukštesniąją policijos mokyklą, studijavau Mykolo Romerio universitete, kur įgijau teisininko kvalifikaciją. 

  • 1997-2002 tarnyba Lietuvos policijoje.

  • Nuo 2002 metų įsitraukiau į aktyvią visuomeninę veiklą, buvau vienu iš Lietuvos tardytojų, vėliau – ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų kūrėjų, vykdžiau teisininko praktiką, konsultavau pareigūnus ir jų artimuosius valstybės tarnybos klausimais.

  • 2007-2008 m. dirbau Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijoje Seimo nario Kęstučio Čilinsko padėjėju, teisininku.

  • 2008-2009 metais dirbau Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos, padėjau Lietuvos policijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui įgyvendinti policijos sistemos reformą.

  • 2008 m. įkūriau Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą (NPPSS), kuriai vadovavau 2008-2012-ųjų metų kadencijoje.

  • Buvau atstovu Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijoje (EUROCOP), EUROCOP kongrese Vilniuje pritarta jo inicijuotai rezoliucijai dėl vieningo Europos policijos pareigūnų rengimo ir pareigūnų garantijų standarto.

  • Nuo 2012 m. vadovavau priežiūros komitetui, kuris koordinavo derybininkų veiklą dėl šakos ir įstaigų kolektyvinių sutarčių policijoje, muitinėje ir pataisos įstaigose. Vėliau buvo pasirašytos pirmosios šakos kolektyvinės sutartys.

  • Nuo 2014 m. gruodžio užėmiau Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio patarėjo pareigas.

  • 2016 m. buvau išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą daugiamandatėje rinkimų apygardoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos sąraše.

  • Nuo 2016 m. lapkričio iki 2019 m. liepos užėmiau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas. 

  • 2019 m. liepos mėnesį palikau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją ir tapau opozicijos nariu. 

  • 2020 m. buvau išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą Alytaus vienmandatėje apygardoje.

Papildomi faktai:

  • 2008-aisias su pareigūnais iš visos šalies įsteigiau kredito įstaigą, teikiančią paslaugas pareigūnų bendruomenei – Pareigūnų kredito uniją. Buvau išrinktas unijos valdybos pirmininku.

  • Esu vienas iš Jungtinio demokratinio judėjimo steigimo iniciatyvinės grupės narių. Judėjimas telkė visuomenę ir organizavo mitingus, protesto akcijas prieš oligarchinių struktūrų ir valstybės vadovų korupcinius ryšius, prieš itin neskaidrų bandymą oligarchinėms struktūroms privatizuoti šalies energetiką (LEO LT).
Susisiekti +370 (668) 42 227