Vytauto Bako klausimai kandidatui į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Algimantui Valantinui

/
Vytauto Bako klausimai kandidatui į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Algimantui Valantinui
2021 gegužės 11 d. buvo svarstomas Seimo nutarimo „Dė Algimanto Valantino skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju“ projektas.
Seimo narys Vytautas Bakas kandidato į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Algimanto Valantino klausė apie jo vaidmenį LEO LT projekte, teisėjų korupciją.
"Kai vyko vienas stambiausių politinės korupcijos LEO sandoris, buvote generalinis prokuroras. Visuomenininkai Jus ragino ginti viešąjį interesą bei priversti atlyginti LEO LT sandoriu padarytą žalą. "Kai kalbama apie milijardus, prokuratūros mašina sunkiai paleidžiama ir tarnybos nepradeda tirti žalos valstybei, nes tai susiję su oligarchų viršūne. Prieš oligarchų sistemą ši mašina nedirba, o prieš mažą žmogų įsijungia visa galia", - tuo metu kalbėjo vienas iš LEO LT projekto kritikų šviesios atminties teisininkas Kęstutis Čilinskas.
Paliekate Apeliacinį teismą tuo metu kai jį drebina korupcijos skandalas, kuris kilo dėl manipuliacijų bylų skirstymu, prekyba teisingumu.
Kodėl vengėte ginti viešąjį interesą politinės korupcijos bylose? Ar Jums buvo žinoma apie manipuliacijas bylų skirstymu, prekyba teisingumu ir ką darėte būdamas teismų savivaldos bei Apeliacinio teismo vadovu, kad užkirstumėte kelią teisėjų korupcijai?" - Klausė Vytautas Bakas.
 
Susisiekti +370 (668) 42 227