V. Bakas Seimo žmogaus teisių komitete siūlo pasiruošti galimai humanitarinei krizei Ukrainoje

/
V. Bakas Seimo žmogaus teisių komitete siūlo pasiruošti  galimai humanitarinei krizei Ukrainoje

Šiandien, 2022 m. vasario 23 d., uždarame Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje Seimo narys Vytautas Bakas pasiūlė nedelsiant surengti klausymus, siekiant išsiaiškinti, kaip valstybės institucijos, savivalda pasirengusi galimai humanitarinei krizei Ukrainoje, jei Rusija pradėtų platesnius karinius veiksmus.

Anot parlamentaro, sekmadienį savo kalboje V. Putinas aiškiai davė suprasti, kad visą Ukrainą laiko Rusijos dalimi, skambėjo grasinimai. „Įvykiai klostosi labai dinamiškai, iš esmės atsisakoma diplomatinio krizės sprendimo, todėl Lietuva, kaip ir kitos Ukrainos partnerės, turi būti pasirengusi reikalui esant priimti pabėgėlius iš Ukrainos, padėti įveikti galimą humanitarinę krizę“, – teigia Žmogaus teisių komiteto narys V. Bakas.

Pavyzdys su buvusia migracijos krize parodė, kad institucijų pasirengimas spręsti tokio pobūdžio krizes nėra tinkamas. Matant situacijos eskalavimą, pasirengimas galimai humanitarinei krizei turi būti planuojamas iš anksto, numatant, kokios pagalbos, kiek lėšų gali reikėti, kokio masto ir pobūdžio problemos gali kilti.

Susisiekti +370 (668) 42 227