Skubotą bandymą reorganizuoti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrą pavyko pristabdyti

/
Skubotą bandymą reorganizuoti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrą pavyko pristabdyti

Vakar įvykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta atmesti iniciatorių projektą dėl Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro reorganizavimo, pasirinktas alternatyvus siūlymas, kuriame numatoma tartis su bendruomene, specialistais dėl sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų sistemos Alytuje plėtros.

Dėl kelių tarybos narių pasiūlymo „Dėl viešosios įstaigos Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro reorganizavimo galimybių studijos“ į Seimo narį Vytautą Baką buvo kreipęsi centro globotiniai. Jie buvo sunerimę, kad įstaiga bus išskaidyta, iškelta į kitą vietą.

Tarybos posėdyje gyventojų prašymą pristatęs V. Bakas pabrėžė, kad jis nekvestionuoja tarybos teisės inicijuoti, vykdyti pokyčius, kurie yra pagrįsti, reikalingi miestui. Seimo narys tarybos posėdyje sakė: „Tiesą sakant, norėčiau su jumis kalbėti apie kitus dalykus, apie Seimo darbotvarkę, tiesioginius merų rinkimus, konsultuotis su jumis apie rinkimų sistemą, ekonomikos planą – ir mes tai galime padaryti, esu pasiruošęs su jumis kalbėtis ir tartis, tačiau šiandien turime labai konkretų klausimą. Tai nėra mano klausimas. Aš gavau daugiau negu dvidešimties žmonių raštą, VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro Globos skyriaus gyventojų raštą, jie kreipėsi ir į merą, tarybos narius, ir į mane ir prašo juos išgirsti.“

V. Bako nuomone, tokiuose klausimuose ypač svarbus diskusijos ir sprendimo viešumas bei skaidrumas. „Socialiniuose tinkluose matau, kad su žmonėmis Alytuje aptariami klausimai, kur įrengti keturkojų, augintinių aikšteles, voljerus. Bet kai kalbame apie dešimtis ar net šimtus žmonių, kurie reikalingi pagalbos, pasitarti laiko pritrūksta“, – kalbėdamas apie svarstytą pasiūlymo projektą parlamentaras kvietė politikus labiau įsiklausyti prieš pertvarkant socialines paslaugas teikiančių įstaigų veiklą.

Seimo narys V. Bakas taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad strateginiuose miesto dokumentuose, kuriuos taryba patvirtino, kalbama apie medicinos ir socialinių paslaugų plėtrą, prieinamumą. Jei jau imamasi pertvarkysi socialines, globos paslaugas teikiančias įstaigas siūlytina kelti prieinamumo ir kokybės tikslą, o ne finansinių išteklių taupymo, kuo daugiausia remtasi siūlyme dėl centro reorganizavimo. „Jei turėsime tikslą tik taupyti, prieisime prie išvados, kad tos paslaugos mums yra brangios. Negalią turintiems žmonėms, senjorams teikiamos paslaugos yra brangios ir privatūs centrai ne visiems „įkandami“, – sakė Seimo narys.

„Dėkoju miesto tarybos daugumai, kuri išgirdo ir atsižvelgė į žmonių nuomonę, tad iniciatorių projektas dėl Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro reorganizavimo buvo atmestas, pasirinktas alternatyvus projektas, kuriame numatoma tartis su bendruomene, specialistais dėl sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų sistemos Alytuje plėtros. Posėdžio metu buvo išgirstas ir siūlymas į darbo grupę tarybos sprendimu įtraukti senjorų, negalią turinčių žmonių organizacijų atstovus“, – po tarybos posėdžio sakė Seimo narys V. Bakas.

Nuotraukoje - Seimo narys Vytautas Bakas lankosi Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre.

 

Susisiekti +370 (668) 42 227