Seimo narys Vytautas Bakas: ką rekomendavo „Frontex“?

/
Seimo narys Vytautas Bakas: ką rekomendavo „Frontex“?

Seimo narys Vytautas Bakas kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę dėl Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros  „Frontex“ rekomendacijų paviešinimo.

Lietuvoje didelio atgarsio sulaukė žinia, kad „Frontex“ pateikė Lietuvai rekomendacijas dėl migracijos krizės valdymo. Kokios konkrečiai yra pateiktos rekomendacijos? Pilnas rekomendacijų turinys nėra paviešintas. Seimo narys V. Bakas kreipėsi į ministrę  ir prašo  įvardinti, kokios rekomendacijos konkrečiai buvo pateiktos, kokioms institucijoms ir kaip ketinama jas įgyvendinti.

„Sprendžiant iš girdimų formuluočių, „Frontex“ rekomendacijos gali būti susijusios su Lietuvos tarptautiniais įsipareigojimais, žmogaus teises reglamentuojančių tarptautinių teisės aktų įgyvendinimo klausimais. Visuomenei tai žinoti yra svarbu. Visos rekomendacijos turėtų būti prieinamos visuomenei,  paviešintos, skaidriai išnagrinėtos ir priimti tikrai ne emocijomis ar siaurais politiniais interesais grįsti, o labai gerai pasverti sprendimai, kurie padėtų apsaugoti Lietuvos ir Europos Sąjungos išorės sieną ir vertybių erdvę“, – įsitikinęs V. Bakas.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ yra sukaupusi didžiulę sienų apsaugos patirtį migracijos krizių metu ir teikia paramą Lietuvai, kuri tokios patirties neturi. Partnerių rekomendacijos dėl užsieniečių apgręžimo ir kitų klausimų, susijusių su migracijos krizės valdymu, turi būti argumentuotai įvertintos, svarbu įsiklausyti į patikimų ir didžiulę patirtį turinčių mūsų partnerių ir sąjungininkų siūlymus. ES institucijas menkinantys kai kurie Lietuvos politikai ir pareigūnai, Vidaus reikalų ministerijos atstovai neatmeta, kad „Frontex“ gali pasitraukti iš Lietuvos. Toks netiesioginis  Europos institucijos išprašymas padidintų rizikas nacionaliniam šalies saugumui ir būtų politinis Lietuvos pralaimėjimas bei smūgis šalies reputacijai.

Susisiekti +370 (668) 42 227