Seimo nariai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją: Seimo nario V. Gapšio veikla ginant „Grigeo Klaipėda“ interesus būtų nesuderinama su Seimo nario statusu

/
Seimo nariai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją:  Seimo nario V. Gapšio veikla ginant  „Grigeo Klaipėda“ interesus būtų nesuderinama su Seimo nario statusu

Seimo nariai Ligita Girskienė, Vytautas Bakas ir Agnė Širinskienė kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisiją   prašydami pradėti tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie tai, kad Seimo narys Vytautas Gapšys galimai siekė padėti išvengti  gamtą teršusiai įmonei atsakomybės.

2021 m. kovo 25 d. Lietuvos radijo ir televizijos Tyrimų skyriaus žurnalistė Rūta Juknevičiūtė portale www.LRT.lt išspausdino straipsnį ”LRT tyrimas. Iš „Grigeo Klaipėda“ advokatų uždirbęs 31 tūkst. eurų, „darbietis“ Gapšys pakilo į kovą prieš Aplinkos ministeriją“. Minėtame straipsnyje atskleidžiamos Seimo nario Vytauto Gapšio galimos sąsajos su advokatų kontora „Glimstedt“, ginančia akcinę bendrovę „Grigeo Klaipėda“, bei su pačia akcine bendrove „Grigeo Klaipėda“, kuriai dėl taršos nevalytomis nuotekomis Kuršių mariose pareikštas 48 mln. eurų ieškinys.

V. Gapšys, būdamas kandidatu į Seimo narius, 2019 m. liepos 1 d. su fiziniu asmeniu sudarė sandorį už 31,4 tūkst. eur. dėl konsultacinių paslaugų, tačiau, pasak LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės, minėtą sumą V. Gapšiui sumokėjo „Glimstedt“ advokatų kontora. Jau tapęs Seimo nariu, politikas pateikė skundą į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kuriuo jis prašo ištirti Aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos teisėtumą. LRT žurnalistė nurodė, kad Seimo narys V. Gapšys skunde remiasi tais pačiais argumentais, kuriuos pastarąjį pusmetį aktyviai komunikuoja ir pati AB „Grigeo Klaipėda“ bei jai atstovaujantys advokatai.

 „Esu šokiruota Seimo nario Vytauto Gapšio elgesio. Žmogus vos prieš keletą mėnesių padėjęs ranką ant LR Konstitucijos prisiekė tarnauti Lietuvos žmonėms, tačiau, pasitaikius pirmai progai, be jokios sąžinės graužaties ėmėsi galimai ginti neatsakingo verslo interesus. Tiesą pasakius, esu šokiruota ir ciniško „Grigeo Klaipėda“ vadovybės elgesio. Vietoje to, kad įmonės vadovai, nuleidę galvą, atsiprašytų visuomenės dėl savo galimai neatsakingo elgesio, atlygintų teisėtais būdais paskaičiuotą žalą aplinkai, nuolankiai įvykdytų aplinkosaugos ir teisėsaugos institucijų reikalavimus ir viešai pasižadėtų, kad ateityje tokie atvejai nepasikartos, imamasi bauginimopolitikos visuomenės ir institucijų atžvilgiu, ieškoma būdų paveikti politikus, kurie ima „rožėmis kloti kelią“ galimam gresiančios atsakomybės sušvelninimui. Tikiuosi, kad atsakingos institucijos ištirs Seimo nario elgesį ir priims atitinkamus sprendimus“, - pasipiktinimo neslėpė Seimo narė L. Girskienė.

Seimo narys V. Bakas teigia matantis požymių, kad  Seimo narys V. Gapšys šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, nes būdamas Seimo nariu, sprendžiant iš viešos informacijos, atstovavo siauros grupės, kuri kaltinama padariusi milžinišką žalą aplinkai, ir kurios dalyviai kaltinami nusikalstamų veikų padarymu, interesams. Iš žurnalistinio tyrimo matyti, kad V. Gapšys turėjo turtinių santykių su AB „Grigeo Klaipėda“ atstovaujančiais advokatais, o gavęs Seimo nario mandatą, teikė analogiškais argumentais grįstus skundus į teismą, kurie yra naudingi akcinei bendrovei „Grigeo Klaipėda“. „Yra požymių, kad įtakingas Darbo partijos narys gali siekti išsukti gamtą teršusią įmonę nuo teisinės atsakomybės, milijoninių ieškinių už žalą gamtai, kuriuos yra pateikę aplinkosaugininkai ir prokurorai, todėl Seimas turi analizuoti, tirti šį įvykį ir spręsti dėl šio nario atsakomybės,“ – įsitikinęs kreipimąsi inicijavęs V. Bakas.

Seimo narės Agnės Širinskienės teigimu, Seimo narys V. Gapšys turėtų būti pats suinteresuotas atsakyti į viešoje erdvėje keliamus klausimus ir išsklaidyti visas abejones. „Deja, šiuo metu V. Gapšio atsakymų praktiškai nėra. Seimo narys tik atsiėmė į teismą pateiktą skundą, kurio bei „Grigeo Klaipėda“ ir šios įmonės advokatų teiginiai sutapo žodis į žodį. Esminiai klausimai liko neatsakyti ir, panašu, kad vengiama pateikti atsakymus. Tikrai raginu kolegą pateikti atsakymus visuomenei, nes dabar, slapstantis nuo atsakymų, metamas šešėlis tiek ant Seimo nario veiklos, tiek netgi ant Lietuvos advokatūros apskritai,“ – sako Seimo narė Agnė Širinskienė.

Seimo nariai A. Širinskienė, L. Girskienė ir V. Bakas prašo Etikos ir procedūrų komisijos ištirti, ar V. Gapšys nepažeidė Lietuvos Respublikos Seimo statuto nuostatų, susijusių su Seimo nario pareiga vengti interesų konflikto ir ar jis savo veiksmais šiurkščiai nepažeidė Konstitucijos ir (ar) nesulaužė priesaikos.  

Asociatyvi nuotr.                

Susisiekti +370 (668) 42 227