Piketas už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje

/
Piketas už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje
Sausio 23 d. 13 val. prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje įvyko piketas už žmogaus teises ir demokratiją Rusijoje. Piketu protestą   prieš Kremliaus režimo taikomus nusikalstamus metodus išreiškė Seimo nariai Vytautas Bakas, Laurynas Kasčiūnas, Tomas Tomilinas, kultūros istorikas Darius Kuolys, tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus.
"Mes ėjome į piketą, nes mes solidarizuojamės su Rusijos politikais ir piliečiais, kurie kovoja už demokratišką, saugią Rusiją, už geresnę savo visuomenės ateitį. Mes norime pasakyti Vilniuje reziduojantiems Putino valdžios atstovams, kad žmonių žudymas, persekiojimas, luošinimas yra nepateisinamas. Mes reikalavome paleisti Aleksejų Navalną, jo šalininkus, paleisti politinius kalinius. Mes norime ir linkime Rusijai tapti demokratine, teisine, saugia šalimi. Linkime jos žmonėms pergalės ir gerovės", - po renginio sakė V. Bakas.
„Jei mes priimsime visa tai, kaip normalų dalyką, tai, vadinasi, sutiksime, kad ir Lietuva palaipsniui peraugtų į diktatorišką valstybę, kur kitaminčiai sodinami į kalėjimus ar žudomi“, - 2009 m. rugsėjo 16 d. teigė šviesaus atminimo advokatas, žmogaus teisių gynėjas Kęstutis Čilinskas, tuomet su bendraminčiais Jungtinio demokratinio judėjimo nariais piketavęs prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros, kur buvo laukiama Aliaksandro Lukašenkos vizito.
„Negalime kviesti žmonių į mitingą, nes gyvename karantino sąlygomis, tačiau nereaguoti, neparemti demokratinių Rusijos jėgų neturime teisės. Mes renkamės į piketą, o kitus piliečius kviečiame palaikyti akciją socialiniuose tinkluose, tiesiog savo paramą išsakyti prisijungiant prie virtualaus renginio. Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno sulaikymas, visas jo atžvilgiu vykdomas teisinis farsas rodo visišką žmogaus teisių ir demokratijos išniekinimą šioje šalyje“, - teigė L. Kasčiūnas.
T. Tomilino teigimu: „Mes žinome, kad Rusijos žmonių kantrybė senka ir vis mažiau tų, kas aklai palaiko Putiną ir jo valdymo metodus. Režimas bijo Navalno, bet dar labiau jis bijo laisvų, drąsių piliečių, kurie šeštadienį išeis į gatves, dalinsis vaizdais socialiniuose tinkluose, kvies draugus ir kaimynus žiūrėti Navalno tyrimus apie realų gyvenimą Rusijoje ir protu nesuvokiamą korupciją. Turime palaikyti juos morališkai”.
„Joks sąžiningas žmogus negali pasyviai stebėti, kaip žudomas, kankinamas, sodinamas į kalėjimą nekaltas asmuo. Rusija yra visai greta mūsų, Aleksejaus Navalno klausimas nėra tik Kremliaus reikalas“,- sakė S. Malinauskas.
Rusijoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse tuo pat metu Aleksejų Navalną palaikantys piliečiai rinkosi į mitingus. Opozicijos lyderis praėjusį sekmadienį buvo areštuotas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai sugrįžo į Rusiją. Kremliaus kritikas į savo šalį parskrido po ilgų mėnesių, praleistų Berlyno ligoninėje, kur gydėsi apnuodytas cheminiu ginklu - nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Nuoroda į renginio video https://www.facebook.com/bakasvytautas/videos/347775609523842

 

Susisiekti +370 (668) 42 227