Dėl Alytuje statomos gamyklos galimo poveikio kreipiausi i tris ministrus

/
Dėl Alytuje statomos gamyklos galimo poveikio kreipiausi i tris ministrus

Seimo narys Vytautas Bakas dėl Alytuje planuojamos mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį bei vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

Pasak parlamentaro, gyventojai ir vietos verslas baiminamasi dėl planuojamos veiklos saugumo, poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai. Be to, neaišku ar yra tinkamai įvertintos rizikos – tinkamai parengta galimų ekstremalių situacijų ir įvykių, kuriuos galėtų sukelti gamykla, prevencija.

V. Bakas pastebi, jog gamyklos gamybos procese ketinama naudoti kalkes, azoto rūgštį ir kitas chemines medžiagas. O vien sieros rūgšties planuojama saugoti apie 1500 tonų.

„Alytaus visuomenė, vietos verslas baiminasi neigiamų pasekmių žmonių sveikatai dėl dujų, kurios gali išsiskirti gamybos procese. Be abejo, yra ir incidentų rizika, todėl institucijos privalo visuomenę supažindinti su realia situacija bei užtikrinti, jog visos potencialios grėsmės yra tinkamai įvertinos“, - kalbėjo V. Bakas.

Sveikatos apsaugos ir Socialinių reikalų bei darbo ministerijų, V. Bakas prašo įvertinti ir įvardinti kokį poveikį gamykla turėtų netoli jos dirbantiems žmonėms, kokių priemonių ketinama imtis, kad žmonės dirbantys ir gyvenantys netoliese būtų apsaugoti. Seimo narį taip pat domina ar poveikio vertinimo procese apskritai buvo teikiamos išvados dėl rizikų, kurios keltų grėsmę visuomenės sveikatai.

Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerijos V. Bakas teiraujasi, ar buvo teikiamos išvados dėl potencialiai galimų ekstremalių situacijų ar įvykių, kokios priemonės yra numatytos siekiant kiek įmanoma labiau sušvelninti padarinius nelaimės atveju.

„Prieš metus Alytuje kilęs gaisras atskleidė galimus pareigūnų piktnaudžiavimus vertinant rizikas, susijusias su neigiamu poveikiu aplinkai, žmonių sveikatai. Natūralu, kad po to krito pasitikėjimas kontroliuojančiomis institucijomis, kai kuriais verslininkais. Negalime leisti, kad panašios situacijos pasikartotų, todėl ministerijos ir joms atskaitingos įstaigos – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Visuomenės sveikatos centras, Darbo inspekcija turi padėti savivaldai, gyventojams. Žmonės, verslas tikisi aiškių atsakymų, visapusiškos situacijos analizės ir kvalifikuotos pagalbos iš valstybės institucijų užtikrinant gyventojų teisę į saugią ir sveiką aplinką“, - sakė V. Bakas.

Susisiekti +370 (668) 42 227